FAQ

Na tej stronie można znaleźć najczęściej stawiane pytania dotyczące VACANDO oraz właściwe odpowiedzi. Mamy nadzieje, iż będziemy mogli towarzyszyć Państwu w planowaniu i jak najlepszym przygotowaniu urlopu.

Jeżeli maja Państwo dalsze zapytania, prosimy o bezpośredni kontakt.

W jaki sposób znajdę na VACANDO odpowiednią kwaterę na wakacje?

VACANDO oferuje różne możliwości wyszukiwania.

Niezwykle nowoczesna i bardzo przyjazna dla użytkownika nawigacja doprowadzi Państwa w najszybszym czasie do wymarzonej kwatery urlopowej. Po lewej stronie ekranu, na listwie nawigacyjnej, znajdują się najczęstsze kryteria wyszukiwania. Nie trzeba zatem – jak u innych usługodawców – najpierw podawać daty wyjazdu i ilości osób, lecz przez proste kliknięcia w poszczególne kryteria (np. miesiąc wyjazdu, rodzaj kwatery) pozwolić się zainspirować wybranymi ofertami. Po każdorazowym kliknięciu danego kryterium wyszukiwania, w środkowej części ekranu dopasowuje się lista wyników. Wyniki można dowolnie modyfikować przez kliknięcie na kolejne kryteria wyszukiwania po lewej stronie. Jeżeli chcą Państwo zrezygnować z określonego kryterium wyszukiwania w polu wyboru u góry po lewej, prosimy kliknąć na małe „x“ obok kryterium wyszukiwania. Kryterium wyszukiwania zostanie usunięte, a lista wyników - automatycznie dopasowana.

Inną możliwością jest korzystanie z wyszukiwania tekstowego. W tym celu należy podać istotne szukane pojęcia (np. cel podróży) w polu wyszukiwania, w prawej kolumnie strony VACANDO.

Listę wyników można dowolnie sortować według ceny, nazwy i oceny.

Życzymy Państwu wiele radości podczas wyszukiwania odpowiedniej kwatery wakacyjnej.

Co dokładnie oferuje VACANDO

VACANDO jest portalem internetowym oferującym kwatery wakacyjne w domach i apartamentach wakacyjnych, posiadłościach wiejskich, willach, a także inne, wyjątkowe zakwaterowania.

Proponujemy Państwu bogata ofertę, bardzo wygodna funkcje poszukiwania i łatwy proces rezerwacji.

Ważna informacja: VACANDO nie oferuje własnych kwater. Wszystkie kwatery oferowane są przez naszych partnerów, a umowę zawierają wyłącznie wybrany usługodawca i najemca. Z tego względu obowiązują Ogólne warunki handlowe VACANDO, a dodatkowo - warunki wybranego oferenta. VACANDO nie ma żadnego wpływu na te warunki.

W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami handlowymi.

Jak mogę zarezerwować mieszkanie lub dom wakacyjny?

Proces rezerwacji na VACANDO jest bardzo prosty i składa się z następujących szybkich kroków:

  1. Po znalezieniu właściwej kwatery, na stronie szczegółów mogą Państwo sprawdzić wyposażenie i dostępność, a następnie kliknąć pole „Rezerwuj“. Następnie wyświetlona zostanie strona przeglądowa. Tutaj mogą Państwo wybrać żądane opcje i usługi dodatkowe. Natychmiast pojawia się właściwa cena wynajmu.
  2. W drugim kroku prosimy o Państwa dane osobowe i preferowany sposób płatności.
  3. W trzecim kroku mogą Państwo jeszcze raz sprawdzić wszystkie dane. Jeżeli są prawidłowe, prosimy o potwierdzenie Ogólnych warunków handlowych. Klikając „Rezerwuj teraz“ mogą Państwo w wiążący sposób zarezerwować wymarzony urlop.

W czwartym kroku niezwłocznie otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji.

W razie pytań mogą Państwo zadzwonić do Zespołu VACANDO. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 18 pod numerem telefonu wyświetlonym w prawej kolumnie.

Jak mogę się dowiedzieć, czy kwatera na wakacje jest dostępna w zaplanowanym przeze mnie okresie podróży?

VACANDO oferuje bardzo wygodną funkcję wyszukiwania. Po kliknięciu w lewej kolumnie nawigacyjnej określonego okresu czasu (miesiąca), wyświetlona zostanie lista wyników z tymi tylko kwaterami, które dostępne są w żądanym okresie.

Każda kwatera posiada stronę szczegółów, na której w przejrzystym kalendarzu przedstawiona jest jej dostępność.

Niektóre kwatery dostępne są tylko na życzenie: mogą Państwo złożyć zapytanie dotyczące danej kwatery, a usługodawca w krótkim czasie skontaktuje się z Państwem.

Gdzie znajdę więcej informacji na temat kwatery wakacyjnej?

Oferenci wybranych kwater starają się przekazać Państwu możliwie szczegółowy opis obiektów, a także przedstawić je na zdjęciach. Dalszych informacji na ten temat niestety nie potrafimy udzielić.

Ponieważ VACANDO jest wyłącznie portalem internetowym, nie możemy Państwu zaoferować żadnych katalogów. Istnieje jednak możliwość uzyskania dodatkowych informacji bezpośrednio u osoby oferującej wybraną kwaterę.

W jaki sposób znajdę najtańsze kwatery wakacyjne?

Najlepiej kliknąć po lewej stronie ekranu na pasku nawigacyjnym w bloku kryteriów „Cena za tydzień“ na cenę najlepiej odpowiadającą Państwa budżetowi.

Wyświetlimy wtedy tylko te kwatery, które odpowiadają wybranej klasie cenowej. W każdej chwili mogą Państwo posortować listę wyników według ceny.

Do jakich celów używane są moje dane?

VACANDO traktuje Państwa dane osobowe w sposób ściśle poufny. Transfer danych osobowych ma miejsce wyłącznie w przypadku rezerwacji i tylko do osoby oferującej dana kwaterę. Obowiązują przepisy o ochronie danych osobowych u wybranego usługodawcy.

VACANDO w żadnym wypadku nie przekazuje danych osobom lub organizacjom trzecim. Gwarantujemy, iż nie otrzymają Państwo żadnego niepożądanego materiału reklamowego od osób trzecich.

Czy mogę za pomocą VACANDO dokonać również rezerwacji wynajmu samochodów, lotów i biletów na imprezy?

Współpracujemy z licznymi partnerami w celu stworzenia rozleglej oferty umożliwiającej skorzystanie z dodatkowych usług. Naszym celem jest umożliwienie Państwu rezerwacji w przyszłości optymalnego urlopu "od ręki".

Czy mogą mi Państwo przysłać drukowane wydanie katalogu?

VACANDO jest portalem działającym wyłącznie online. Z tego względu nie oferujemy Państwu żadnych katalogów drukowanych. Jest to jeden z powodów, który pozwala nam zaoferować Państwu kwatery oraz nasze usługi po bardzo korzystnych cenach i na świetnych warunkach.

Kiedy i w jaki sposób otrzymam swoje dokumenty podróży?

Dokumenty podróży otrzymują Państwo bezpośrednio od oferenta zarezerwowanej kwatery, z reguły na 4 tygodnie przed odjazdem (poza ofertami typu Last Minute).

Co oznacza maksymalna obsada?

Maksymalna obsada określa, dla ilu osób dorosłych przeznaczona jest kwatera. W niektórych kwaterach istnieje możliwość dostawienia dodatkowych lóżek lub łóżeczek dziecięcych. Informacje te mogą Państwo znaleźć na stronie szczegółowej do wybranego obiektu.

Jak wyposażone sa domy i mieszkania wakacyjne^?

Wyposażenie kwater jest bardzo zróżnicowane i może sięgać od luksusowego po skromne. Informacje dotyczące wyposażenia wybranej kwatery znajdują się na odpowiedniej stronie szczegółowej.

Dlaczego powinienem dokonac rezerwacji za pomoca VACANDO?

VACANDO proponuje Państwu bardzo rozległą ofertę kwater we wszystkich klasach cenowych i jakościowych. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej rewolucyjnej funkcji wyszukiwania znajda Państwo kwaterę spełniającą dokładnie Państwa oczekiwania.

Oferta jest stale rozszerzana, ciągle też dochodzą nowi partnerzy. Jako że jesteśmy portalem działającym wyłącznie online, możemy utrzymywać koszty na niskim poziomie, Państwo zaś korzystają z bardzo dogodnych warunków.

Czy moje dane są bezpieczne przy dokonywaniu rezerwacji?

Na VACANDO rezerwacja odbywa się przy użyciu bezpiecznego polaczenia kodowanego kluczem 128-bitowym. Rozpoznać to można po symbolu kłódki na dole po prawej stronie!!! Dzięki temu nie musza się Państwoobawiać, że dostęp do przesyłanych danych uzyskają osoby trzecie.